GRAFIK

Drodzy Rodzice,

proszę, aby informowali mnie Państwo z wyprzedzeniem o wszelkich zmianach w planie lekcji Waszych dzieci, planowanych wycieczkach, nieobecnościach, zmianach godzin obiadów szkolnych, czy zajęć wyrównawczych.


Poniżej zamieszczam GRAFIK Red Parrot Academy dla Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2

W roku szkolnym 2019/2020 egzamin ósmoklasisty z j.angielskiego zostanie przeprowadzony w formie pisemnej na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Link do strony www CKE obok. Egzamin odbędzie się  w czwartek 23 kwietnia 2020 r. o godz. 9:00. 


Oto zbiór zabawnych  angielskich rymowanek, tzw. nursery rhymes, które dzieci uwielbiają, szybko podchwytują i śpiewją, mimowolnie ucząc się języka. Warto, aby dzieci wkraczajace w wesoły i barwny świat języka angielskiego słuchały ich codziennie. Gorąco polecam, szczególnie, dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.


Zachęcam również do wykorzystania gier on-line rozwijających kompetencje językowe młodych Uczniów.Dla starszych Słuchaczy szczególnie polecam stronę BBC Learning English - nieocenioną pomoc dydaktyczną opracowaną przez najlepszych metodystów i lektorów brytyjskich z ciekawymi filmami i słuchowiskami.


Strona  dotycząca najbardziej popularnych egzaminów Cambridge, do uczestnictwa w których zachęcamy Naszych Uczniów. Są to egzaminy: KET - poziom A1, PET - poziom B1, First (FCE) - poziom B2 oraz Advanced (CAE) - poziom C1.